ورود

بندهای روشنایی

نویسنده: راضیه تجار

این کتاب با استفاده از آرایه های داستانی و مضامین اجتماعی و خانوادگی به رشته تحریر در آمده است. در این داستان سعی شده برای مقابله با گه های کور زندگی و راه های مقابله با آن، راهکارهایی ارائه گردد.برآیند این داستان به گونه ای است که خواننده بعد از مطالع داستان افق جدید از زندکی در برابر او گشوده خواهد شد که با توجه به همین رویکرد و حرکت رو به جلوی داستان ها،عنوان کتاب «بندهای روشنایی» قرار داده شده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-175-120-2

تعداد صفحات 143

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

 

داستان‌های کوتاه و بلند تجّار، نثر و سبک خاص خود را دارند. نثر شعرگونه‏ این نویسنده، یکی از ویژگی‌های برجسته در کار او است. استفاده از نمادها، دیگر ویژگی پررنگ در کارهای این نویسنده است. نویسنده از این وسیله کمک می‏گیرد، تا بار محتوایی نوشته‏هایش را تقویت کند. نمادها، با تکرار در نوشتار و استفاده‌ به‏جا، خود را به نمایش می‏گذارند.
تجار در این داستان‌ها سعی کرده است برای مقابله با گره‌های کور زندگی، راهکارهایی ارائه دهد. «بندهای روشنایی» را می‏توان شامل چند بخش دانست که با موقعیت‌های داستانی مختلف درباره مسائل اجتماعی ـ تربیتی (موقعیت‌ها و مناسبت‌های خاص در جامعه، فقر، ثروت، کمک به هم‌نوع، و...)، خانوادگی و عاطفی (احترام به بزرگ‌ترها، پاس داشتن آداب و رسوم و سنت‌ها، عشق، محبت‌ها و گاه کدورت‌های پیش‌آمده در تار و پود زندگی‌های خانوادگی و زناشویی و...)، مذهبی (کمک خواستن از خداوند و توکل بر او و توسل به ائمه اطهار برای ایجاد معنویت روحی در جهت دستیابی به صبر و تحمل و توان بیشتر در برخورد با مشکلات و شرایط خاص و ناملایمات) و... با نثری ادبی و ساده و روان و لحنی حس‌برانگیز نوشته شده‌اند. به نظر می‌رسد نویسنده هنگام ارائه این اثر بیش از همه بر پیام اخلاقی و تأثیرگذاری بر مخاطب تأکید داشته است.

نویسنده

راضیه تجار

راضیه تجار:
متولد 1326 نويسنده
کتاب های نویسنده
کتاب گویای کوچه اقاقیا
سه شنبه های عزیز ((3))
از خاک تا افلاک
سنگ صبور
زن شیشه ای
نرگس ها
سفر به ریشه ها
بانوی رنگین کمان
بانوی آبی ها
هفت بند
محبوبه صبح
فانوسی بیفروز
بندهای روشنایی
آرام شب‌ به‌ خیر
شعله و شب
کوچه اقاقیا

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
راز نگین سرخ

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

اردوگاه اطفال

اتمام موجودی انبار
پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

چراغ های روشن شهر

اتمام موجودی انبار
عصرهای کریسکان

ضربت متقابل

اتمام موجودی انبار
زندان الرشید

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی