ورود

نجات آهو

نویسنده: آزاده فرهنگیان ، امیر مشهدی عباس

روایتی دراماتیک از حرکت کشتی پر از حیوان حضرت نوح با بادبان ایمان

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 2-884-506-964-978

تعداد صفحات 45

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

    امیر مشهدی‌عباس در نمایشنامه عروسکی نجات آهو داستان حضرت نوح را با زبانی کودکانه روایت می‌کند. او در ابتدای نمایشنامه‌اش مخاطب کودکش را غافلگیر می‌کند؛ او با حادثه‌ای غیرمترقبه ـ که در حقیقت نوعی ورود به ماجرای حضرت نوح است ـ مخاطبش را کنجکاو می‌کند و او را وادار به دنبال کردن موضوع و حوادث نمایشنامه می‌کند. دیالوگ‌هایی که در صحنه‌های ابتدایی بیان می‌شوند، برای کودکان باورپذیر و واقعی هستند و در عین حال از انعطاف لازم برای بیانراحت روی صحنه نیز برخوردارند. مشهدی عباس همواره نشان داده که ساختار نمایشنامه‌ کودک را می‌شناسد و با جزئیات آن آشنایی دارد. او در نمایشنامه «نجات آهو» هم با حوصله شخصیت‌های نمایش را پردازش می‌کند و دیالوگ‌هایش برای مخاطب کودک سخت فهم نیستند و با موقعیت شخصیت‌ها همخوانی دارند. با اینکه داستان حضرت نوح بارها در تئاتر و حتی سینما به نمایش درآمده، اما هر بار تازه و دیدنی بوده ‌است. لازمه پرداخت خوب در این داستان منوط به نوع به‌کارگیری شخصیت‌ها در لایه‌های داستان است. به همین خاطر شخصیت‌پردازی در بیان داستان حضرت نوح نقش محوری و تعیین‌کننده دارد؛ از این رو آشنایی نویسنده با زبان کودک و فهمی که او از دنیای کودکان داشته، سبب شده تا شخصیت‌های نمایشنامه باورپذیر از کار درآیند. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

آزاده فرهنگیان

زندگینامه

آزاده فرهنگیان در سال 1359در تهران متولد شد. او شاعر، طراح گرافیک، طراح صحنه و لباس، طراح و سازنده عروسک است. فرهنگیان تحصیلات کاردانی گرافیک خود را در دانشکده فنی شریعتی به پایان رسانده است.

 

 

زندگینامه

امیر مشهدی عباس در سال 1359 در تهران متولد شد. او در 16 سالگی دیپلم افتخار جوانترین کارگردان مرکز هنرهای نمایش را کسب کرده است. اجرای 25 نمایش برای وزارت ارشاد در گروه سنی کودکان و نوجوانان، 4 نمایش برای شبکه 2 صدا و سیما، یک کار بلند داستانی برای شبکه 1 و دو سریال برای شبکه 5، بخشی از کارنامه شغلی وی است.

معروفترین کار وی، نویسندگی برنامه «فیتیله، جمعه تعطیله» است که به مدت دو سال نویسندگی این برنامه را عهدهدار بوده است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

آن بیست و سه نفر

عصرهای کریسکان