ورود

من سرباز هخامنشی بودم

نویسنده: حسینعلی جعفری

کتاب من سرباز هخامنشی بودم را حسینعلی جعفری به نگارش درآورده است .این کتاب شامل 79 داستانک با موضوع های مختلف است .موضوع اکثر این داستان ها جنگ ایران و عراق است .

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 8-853-506-964-978

تعداد صفحات 128

نوبت چاپ ششم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

  موضوع اکثر این داستان ها جنگ ایران و عراق است . این داستانک های به موضوع هایی از جمله خیانت، دعای مادر،دوکوهه ،کربلایی ها ،آخرین دیدار شهدا با خانواده هایشان ،مین ومدال و زندان وزندانی و زندانبان و پناهنده ،خاطرات جنگ ،عشق و وظیفه ،شادی و غم در جبهه ،گودال آتش ،تحویل سال ،جزیره مجنون و...می پردازد . من سرباز هخامنشی بودم نیز عنوان یکی از داستان های این کتاب است .این داستان حکاینت یک معلم تاریخ را بیان می کندکه چندین سال تاریخ درس می داده و اکنون پیر شده و در جبهه همرزمانش با او شوخی می کنند اما او در حال و های دیگری است هنوز یاد درسهایش از تاریخ می افتد خود را اهل تخت جمشید و سرباز یکی از هخامنشی ها میداند .سنش راکه می پرسند می گوید سر در افسانه دارد .هر سوال دوستانش رابا یک جواب تاریخ پاسخ می دهد. گزیده متن: نامه پر از مهر و محبت تو امروز 21/11/65 به دستم رسید .راس ساعت دوازده ونیم .سجده شکر به جاآوردم که دیگر خودت می توانی برای من نامه بنویسی .دستخط تو را بوسیدم .... گونه های زن داغ شد و از آن روز تا روزی که خبرش را شنید هر شب قبل از خواب یک نامه برای او نوشت .... نامه های تو ساک هنوز باز نشده بودندو ... تاریخشان را نگاه کرد .از روز شهادتش بود تا روزی که خبرش را شنید. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

حسینعلی جعفری

زندگینامه

حسینعلی جعفری؛ متولد 1347 در ساری (بخش دودانگه، روستای میانا) است. او مقیم سمنان است و فوق ‏لیسانس علوم سیاسی دارد و  مدرس دانشگاه است. 

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
راز نگین سرخ

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

زندان الرشید

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

اردوگاه اطفال

آن بیست و سه نفر

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی