ورود

دل خون

نویسنده: محمد رضا رحمانی ، علیرضا محمودی ایرانمهر

این فیلم نامه را محمدرضا رحمانی در سال 1387 با بازی حامد بهداد(عماد) و الناز شاکردوست(دلارام) به تصویر کشید. عماد به علت شکی که به همسرش داشته او را به قتل می‏رساند و اکنون منتظر صدور و اجرای حکم عدام است که با ورود دلارام به عنوان وکیل تسخیری و پیشنهاد غافل گیر کننده ای که می‏دهد ماجرا شکل دیگری پیدا می‏کنند ...

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 6-790-506-964-978

تعداد صفحات 92

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

  فیلمنامه دل‌خون نوشته محمدرضا رحمانی و علیرضا محمودی ایرانمهر داستان جوانی را حکایت می‌کند که در اثر  شکی که نسبت به همسرش داشته، او را به قتل رسانده است و با وقاحت تمام به جنایتش اعتراف کرده است. او به شدت پشیمان و نادم است و سعی می‌کند به هر نحوی که شده این عمل سنگدلانه خود را جبران کند.  عماد (قاتل) سعی دارد که به هر طریقی، در این دنیا بماند و قصاص نشود. او به شدت از مرگ می‌هراسد و از طرفی گناهی که روی دوشش سنگینی می‌کند را، نمی‌تواند تحمل کند؛ این دو اتفاق در کنار هم او را بر آن می‌دارد که تصمیم عجیبی بگیرد و قلب خود را به خواهرزنش هدیه دهد تا از این طریق هم از طرفی، قلب او به زندگی خود ادامه دهد و هم از طرفی دیگر با بخشیدن زندگی به یک انسان، احساس گناه خویش را از بابت گرفتن حق حیات یک انسان دیگر تسکین دهد. ایده‌ای جسورانه و نوین که تا به حال جلوی دوربین نرفته بود. دل‌خون را به لحاظ طبقه‌بندی فیلمنامه‌ای باید در دسته ملودرا‌م‌های اجتماعی گنجاند که حالا اینجا و این‌بار، ظاهری ایدئولوژیک به ‌خود گرفته و کمی از شکل کلیشه‌ای فیلم‌های خانواده‌‌پسند تاریخ سینمای ایران دور شده است. تماشاگر خاص و عام نیز از ارائه چنین راهکاری برای پاک‌کردن وجدان جانیان محکوم به اعدام و نجات جان صدها بیمار چشم‌انتظار، به ‌وجد می‌آید. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

محمد رضا رحمانی

زندگینامه

محمدرضا رحمانی متولد 1350 تاکستان، کارشناس ادبیات. وی فعالیت فیلمسازی خود را از 14 سالگی با فیلم های سوپر هشت شروع کرد.

او نشان طلا از جشنواره ملل (ابنزه) اتریش و همچنین مدال نقره از یونیکا (اتحادیه جهانی فیلمسازان کوتاه) را در سال 2000 برای فیلم کوتاه عروسک به دست آورد و همچنین فیلم سینمایی دلخون او کاندیدای بهترین کارگردانی و دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول و دوم از جشنواره بیست و هفتم فجر نموده است. وی تجربه چندین فیلم کوتاه و دو فیلم سینمایی را در کارنامه خود دارد.

نویسنده

علیرضا محمودی ایرانمهر

زندگینامه

علیرضا محمودی ایرانمهر، متولد 1353 از مشهد است. او داستاننویس، منتقد ادبی، نمایشنامه نویس است. از سال 1369 با انتشار نخستین داستانهای کوتاه و نقدها با دنیای ادبیات آشنا شدم و تا کنون با بیشتر نشریات ادبی فارسی زبان همکاری داشته است.

سال 1382 با داستان ابر صورتی به رتبه نخست مسابقه داستاننویسی بهرام صادقی دست یافت و در بسیاری جشنوارههای دیگر موفق به کسب جوایزی شد. فیلمنامه و نمایشنامهنویسی، تدریس ادبیات داستانی و برگزاری و داوری مسابقههای ادبی و تولید برنامههای رادیویی از دیگر کارهایش بوده است. چندین رتبه نخست را برای نویسندگی نمایشنامههای رادیویی به همراه داشته است. چندین داستان کوتاه نیز تا کنون به زبانهای انگلیسی، آلمانی، فرانسه و عربی ترجمه شده است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
لشکر خوبان

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

ضربت متقابل

فرنگیس

مهناز فتاحی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

زندان الرشید

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده