ورود

تیرانا

نویسنده: مهرداد اوستا

«تیرانا» از آثار نثر استاد «مهرداد اوستا» از نویسندگان وشعراى نامدار معاصر ایران است، که نخستین بار در سالهاى‏ نخست دهه پنجاه منتشر شد تا مقدمه‏ اى بر مجموعه شعر استاد بانام «شراب خانگى ترس محتسب خورده» باشد. ...

ناشر سوره مهر

شمارگان 1250

شابک 978-964-471-783-5

تعداد صفحات 216

نوبت چاپ چاپ دوم 98

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

«تیرانا» از آثار نثر استاد «مهرداد اوستا» از نویسندگان و شعراى نامدار معاصر ایران است، که نخستین بار در سالهاى‏ نخست دهه پنجاه منتشر شد تا مقدمه‏اى بر مجموعه شعر استاد بانام «شراب خانگى ترس محتسب خورده» باشد. کتاب حاضر، برگزیده‏اى از بخش‏هاى خواندنى و زیباى این اثر است‏ که 9 سال پیش آماده چاپ شده و اینک منتشر مى‏گردد. نویسنده باتخیلى شگفت و شاعرانه، اندیشه ‏ها و احساسات خود را درزمینه‏ هاى مختلف فلسفه، ادبیات، مسائل اجتماعى و ... بیان نموده ‏است. مخالفت با مدعیان عرفان و تصوف/ عشق به آزادگى و آزادى/ بیان‏ نابسامانی هاى اجتماعى، بویژه انحطاط اخلاقى زنان آن روزگار/انتقاد از حکومت وقت/ نا امیدى‏ها و سرگشتگى ‏هاى نسل جوان/ ازبین رفتن ارزشهاى اخلاقى و نیز عاطفه و احساس مادرى/ از هم‏ پاشیدگى خانواده‏ ها/ فقر و بى‏ عدالتى/ احساسات شخصى نویسنده و... مواردى است که نویسنده در این کتاب به شیوه‏ هاى مختلف در مورد آن‏ها سخن گفته است. این کتاب توسط مرکز آفرینش‏هاى ادبى تدوین و با جلد شمیز منتشر شده است.

نویسنده

مهرداد اوستا

زندگینامه

وی در بیستم بهمن سال 1308 در بروجرد متولد شد اما دوران کودکی و نوجوانی و جوانی خود را در تهران سپری کرد. وی تحصیلات خود را در رشته فلسفه تا مقطع کارشناسی‌ارشد ادامه داد. استاد مهرداد اوستا در طی چند دهه در دانشگاه تهران به تدریس در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، فلسفه، فلسفه تاریخ و فلسفه هنر، تاریخ اجتماعی هنر زیبایی‌شناسی، روش تحقیق در زیبایی‌شناسی، تاریخ موسیقی و... پرداخت. رویکرد وی به شعر به 10 سالگی او برمی‌گردد. در آن زمان او با سرودن شعرهای موزون، مورد تشویق یکی از آموزگاران خود قرار گرفت و سرودن شعر را ادامه داد با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جلسات شعر حوزه هنری استاد اوستا در آن جمع حضور یافت او در 17 اردیبهشت 1370 بر اثر عارضه قلبی درگذشت.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
راز نگین سرخ

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

اتمام موجودی انبار
پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

اردوگاه اطفال

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

چراغ های روشن شهر

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی