ورود

راز گل سرخ

نویسنده: خسرو باباخانی

نمای نزدیک:«راز گل سرخ»، هفتمین جلد از مجلدات «قهرمانان انقلاب»‌ است که به شهید آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی از برجسته‌ترین مبارزان و یاران امام راحل می‌پردازد. نویسنده، معرفی این روحانی و مبارز سرشناس انقلاب را در بستر یک تحقیق دانش‌آموزی قرار می‌دهد و سه دانش‌آموز با نام‌های روزبه آلادپوش، حسن شریعتی و راوی داستان را کنار هم می‌گذارد تا در یک گروه به تحقیق درباره شهید سعیدی بپردازند. «محقق»‌ معلم بچه‌ها آنها را به خوبی در مسیر تحقیق رهبری می‌کند و سعی دارد تا به نحوی شایسته، علاوه بر هدایت دانش‌آموزانش، سئوالات و ابهامات آنان را نیز پاسخ دهد. در واقع، این نویسنده است که قصد دارد از سیمای این روحانی انقلابی و مبارز نستوه ابهام‌زدایی کند و به شبهاتی که در مسیر تاریخ بر چهره این مرد بزرگ نشسته، پاسخ قانع‌کنده بدهد. بچه‌ها در طول تحقیقاتشان بارها با یکدیگر دچار اختلاف نظر می‌شوند و از دل آرای گوناگون و نگره‌های مختلف نسبت به شهید سعیدی، تحقیقی جامع و کم‌نقص بیرون می‌آید که تحسین معلمشان را در پی دارد. با این حال، سه سئوال اساسی بچه‌ها، یکی درباره خروج غیرقانونی از کشور و عزیمت به کویت، یکی درباره نظرات آیت‌الله در مورد زنان و دیگری در خصوص مفسده‌انگیز بودن سینما در کلاس مطرح می‌شود و معلم آنها به این سئوال‌های اساسی پاسخ می‌دهد.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 7-665-506-964-978

تعداد صفحات 94

نوبت چاپ چهارم

سال چاپ اول

قطع کتاب پالتویی

  نمای میانی:خسرو باباخانی، نویسنده متولد 1338 تهران را بیشتر با کتاب‌های «گنج قلعه متروک» و «بر فراز گندمزار» می‌شناسند. او از 26 سالگی با مجلات کیهان بچه‌ها، سوره نوجوان و سروش نوجوان همکاری خود را شروع کرده و در مقطعی نیز با وزارت ارشاد به‌عنوان داور و کارشناس همکاری داشته است. «برفراز گندمزار» و «مثل دست‌های مادرم» از این نویسنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده‌اند. باباخانی علاوه بر داوری در جشنواره‌های مختلف به آموزش داستان‌نویسی نیز اشتغال دارد. از کتاب:حسن با چهره‌ای که همچنان غمگین و گرفته بود، لبخندی به لب آورد و خطاب به روزبه گفت: «دست مریزاد، آفرین! خیلی بموقع و کامل بود! نکته‌ای که خیلی شرم‌آور و تأسف‌برانگیز است، نحوه‌ی برخورد رژیم شاه با مخالفین و منتقدین سیاست‌های آمریکا و اسراییل است. جرم و گناه اعتراض و مخالفت با سیاسیت‌های استعماری و استثماری آمریکا و انگلیس، بسیار سنگین‌تر از اعتراض و انتقاد حتی به شخص اول مملکت یعنی شاه بود!فصل پنجم ـ‌ صفحه 65 از همین قلم:گنج قلعه‌ متروک (افق) نخلستان سرو (نشر شاهد) تختی (مدرسه) پلنگان هم می‌میرند (سوره‏مهر) خاک (سوره‏مهر) پشت دروازه‌های بهشت (به‌نشر) پرستوهای مهاجر (توسعه کتاب ایران) عاشقان شرزه (نشر شاهد) پری دریایی (مدرسه) بخواب برادرم، بخواب (نشر ستاره‌ها) غریبه (ستاره‌ها) لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

خسرو باباخانی

زندگینامه

در شهریورماه سال 1338 در تهران به دنیا آمد و تحصیلات خود را تا سطح دیپلم در رشته ریاضی ادامه داد. از سن 26 سالگی با مجلات کیهان بچه‌ها، سوره نوجوان و سروش نوجوان همکاری کرده و در مقطعی نیز با وزارت ارشاد به‌ عنوان داور و کارشناس همکاری داشته است. دبیری جشنواره‌های سراسری داستان بسیج و مهر حوزه هنری، داوری کتاب سال جمهوری اسلامی، دفاع ‌مقدس و جشنواره شهید حبیب غنی‌پور از جمله مسوولیت‌های وی بوده‌اند.

 

کتاب های مرتبط
روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

اردوگاه اطفال

آن بیست و سه نفر

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

راز نگین سرخ

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

نماد ها

دانلود اپلیکیشن

ما را دنبال کنید +

آدرس : خیابان حافظ، خیابان رشت ،پلاک 23، صندوق پستی 1144/15815

تماس با پشتیبانی 66460993 021 (ساعت 9 الی 18)
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت انتشارات سوره مهر می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.