ورود

چهار صد ترانه عاشقانه (مجموعه شعر)

نویسنده: غلامعلی رنجبر گل محمدی

چهار صد ترانه عاشقانه عنوان کتابی است از رنجبر گل محمدی مداح و نویسنده. این کتاب که به صورت مجموعه شعر منتشر شده بیست موضوع را که در رابطه با اشعار امام زمان (عج) مطرح می شود در بر می گیرد.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-789-0

تعداد صفحات 164

نوبت چاپ دوم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

 

چهار صد ترانه عاشقانه عنوان کتابی است از رنجبر گل محمدی مداح و نویسنده. این کتاب که به صورت مجموعه شعر منتشر شده بیست موضوع را که در رابطه با اشعار امام زمان (عج) مطرح می شود در بر می گیرد. در این موضوعات که عناوینی از قبیل چشم، نگاه، آبرو، لب، زلف، خال، انتظار، جمکران و ... می باشد نویسنده به بیان و شرح این نماد ها در اشعار مربوط به حضرت ولی عصر (عج) پرداخته است. شاعر قبل از هر عنوان و نماد در دو صفحه به بیان توضیحاتی ظریف، دقیق و عرفانی پیرامون نماد مورد نظر و شرح آن پرداخته است. در ابتدای این کتاب می خوانیم: در اشعاری که به ساحت مقدس حضرت صاحب الامر تقدیم می گردد استفاده از کلمه چشم مراتبی دارد. گاهی منظور همان چشم ظاهری ایشان است که احور اعیون است و دیدار آن غایت آرزوی مشتاقان می باشد. اما گاهی این کلمه در معانی باطنی به کار می رود...در بالاترین مراتب، از ذات حضرت به چشم تعبیر می شود.. گزیده متن: بیا جان که شیدای تو باشم اسیر چشم شهلای تو باشم من از خاکم نگارا این عجب نیست که خاک زیر پاهای تو باشم ز چشمت ای گل من شرمسارم که تاب دیدنش هرگز ندارم اگرچه رو سیاهم در حضورت ولی بر لطف تو امیدوارم گرفتم بار عشقت را به دوشم چو می در خمره در جوش و خروشم خمار دیدن چشمان خونم بیا از جام چشمت می بنوشم

نویسنده

غلامعلی رنجبر گل محمدی

غلامعلی رنجبر گل محمدی متولد سال 1327 است و از کودکی مداحی، شعرخوانی و نویسندگی را آغاز کرده است .نویسنده کتاب‌های زیادی از جمله کتاب تذکره عشاق است و در این کتاب به بیان زندگی بیش از 1000 نفر از مداحان و شاعران در 31 استان ایران پرداخته است.

کتاب های مرتبط
در کمین گل سرخ

محسن مومنی

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

کالک های خاکی

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

اردوگاه اطفال

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده