ورود

بختک

نویسنده: کارگاه قصه و رمان حوزه هنری

مجموعه داستان «کتاب مهر» معرف داستان‌نویسان مستعد و توانای جوان کشورمان بوده و نمایانگر حاصل تلاش هنرمندانه و خلوت اندیشه و نوع نگاه آنان به زندگی و انسان در عرصة داستان کوتاه است. داستان‌های این مجموعه غالبا‌ً حاوی مضامین اجتماعی فرهنگی و سیاسی است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-493-6

تعداد صفحات 288

نوبت چاپ سوم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

 

کتاب «بختک» با داستان «مردنی» آغاز می‌شود که سیاوش دانش‌آذر از آذربایجان غربی نوشته است. محمد صبحدل هم از همین استان با خواب آتش» در این مجموعه حضور دارد. دیگر نویسندگان آذربایجان غربی در این کتاب، خالد رسول‌پور(دریا، و او وارد آرایشگاه شد) و  مهدی زینالی(مرد، زن) هستند. سپس نوبت به استان اصفهان می‌رسد و داستان «شرم» از علی‌رضا ابراهیمی. این نویسندگان اصفهانی هم در کتاب  دیده می‌شوند: سینا طاهر کرد(چراغ قرمز)، سمیه یخچالی(سنگ‌ها). تنها نویسنده تهرانی این مجموعه، مهدی رسولی است که با داستان «تربت» از روزهای دفاع مقدس سخن می‌گوید.
سالم باوی هم از استان خوزستان با «داستانی برای داستان شدن» به دفاع مقدس پرداخته است. از همین استان، حبیب باوی ساجد با «جان هفتم» و محمد امین کاملی با «نغمه» در کتاب هستند.
سمنانی ها هم در «بختک» حضوری پررنگ دارند: مرضیه اسماعیلی(کمی مانده، یک قدم)،  هاجر عزیزی(بختک)، بنفشه عمید(ماهانا راناما)، نسیم‌السادات محبوبی شریعت‌پناهی(سرگیجه)، عشرت‌السادات میرحسینی(هویت و صدای سکوت). نماینده استان سیستان بلوچستان در این کتاب، آمنه حسینی است با داستان «لیلا». فاطمه روان‌بخش (پا به آتیش!) و شروین شاهوزی (حالا خوابت برده) دیگر نمایندگان این خطه‌اند.
مرضیه جوکار هم از استان فارس با دو داستان «مردی در خواب چنار» و «نارسیس» از تنهایی‌های یک زن حرف می‌زند. از استان کردستان، بهمن شریفی با «دیکتاتور» و  مهین لطفی با «مسافر» به «بختک» راه یافته‌اند.
علی‌رضا خزایی از کرمانشاه، داستان‌های«بالاتر» و «گودال» را در این کتاب دارد.
از گیلان هم سه نویسنده در کتاب هستند: آناهیتا آروان (زخم خواب؛ درد بیداری)، سیده ملاحت اسداللهی(متن) و آزاده شمشادی (یک لیوان آب پرتقال).صدیقه بیژنی(شاخ) و مژده عباسی(کاموا و کلید) نویسندگان  هرمزگانی این مجموعه‌اند. از استان همدان هم 5 نویسنده آمده‌اند: پرستو آزادی‌ابد(نویسنده‌ها گریه می‌کنند)، مهدی حیاتی(خاطرات یک نویسنده کاملاً معمولی)، مسعود حسینی(میان قاب‌عکس‌ها)، فرزانه رحمانی(تابلو را دریا با خودش برد) و روح‌الله صادقی(اتفاق یک پای مرا می‌لنگاند).

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

چراغ های روشن شهر

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

کالک های خاکی

اردوگاه اطفال