ورود

کاغذ باد

نویسنده: سید رضا محمدی

سید رضا محمدی شاعری از خطه افغان است که طنز را دستمایه اشعار خود قرار داده به طوری که از ابتدا تا انتها مخاطب را رها نمی کند و در تمام اشعارش لایه‏ های طنز آشکار است. قالب‏ های شعری وی نیمایی و غزل می‏ باشد.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک

تعداد صفحات 85

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

    نویسنده به دلیل ترک دیار و دیگر مشکلات (در سال‌های گذشته) در به چاپ نرسیدن شعرهایش،‌ نامه‌ای به امانت به دست سید ضیاء قاسمی (این ماه بلند) می‌دهد که او پیغام را به مهدی مظفری ساوجی برساند. سید ضیاء با مهدی مظفری ساوجی در جهت به چاپ رسانیدن شعرهایش می‌کوشند که مهدی مظفری در ابتدا قصد داشته برخی اشعار را حذف کند ولی در نهایت پیمان می‌شود و این قضاوت را به عهده خوانندگان افغانی می‌گذارد. غالب اشعار این مجموعه در قالب غزل و به ندرت در قالب نو دیده می‌شوند. شاعر، بیشتر اشعار را برای «کسی یا چیزی» یا خطاب به «کسی یا چیزی» گفته و مدام او را یاد می‌کند. مضمون شعرها احساسی و عاطفی و دربردارنده یک غم و اندوه است که اگر خواننده فشار واژه «تو» را در اشعار سید رضا به کشور و وطن او نسبت دهد می‌تواند جنبة سیاسی هم پیدا کند. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

سید رضا محمدی

زندگینامه

سیدرضا محمدی در سال 1358 در ولایت غزنی افغانسات به دنیا آمد و پس از  مدتی به ایران مهاجرت کرد. او دانشجوی رشته فلسفه است. نوشته‎های او در مطبوعات افغان‎های باشنده ایران به چاپ رسیده است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
ضربت متقابل

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

چراغ های روشن شهر

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

لشکر خوبان

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

عصرهای کریسکان