ورود

سیر حکمت و هنر مسیحی عصر ایمان - جلد اول

نویسنده: محمد مددپور

مجموعه‌ای دو جلدی که به طرح تحولات کلیسای مسیحی در ادوار تاریخی براساس سه دوره پاگانیسم یونانی‌ رومی، تئیسم قرون وسطی و اومانیسم جدید پرداخته است. این مجلد به بررسی دوره‌های اول و دوم از این صورت‌های سه‌گانه تاریخی در دو بخش پرداخته است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 4-757-471-964-978

تعداد صفحات 454

نوبت چاپ سوم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

 

مجموعه دو جلدى «سیر حکمت و هنر مسیحى» به طرح‏ تحولات کلیساى مسیحى در ادوار تاریخى براساس سه دوره«پاگانیسم یونانى - رومى»، «تئیسم قرون وسطى» و دوره «اومانیسم‏ جدید» پرداخته است. مجلد حاضر، به بررسى دوره‏هاى اول و دوم از این صورتهاى سه‏گانه‏تاریخى، در دو بخش با عناوین: «دوره پاگانیسم (شرک):کاسمولوژیسم یونانى - رومى» و «دوره تئیسم (خدامدارى):تئولوژیسم مسیحى» اختصاص دارد. بخش اول در سه فصل با عناوین زیر تدوین شده است: «زمینه‏هاى‏ظهور و بسط ایمان مسیحى»، «پیدایى حکمت و الهیات مسیحى» و«پیدایى هنر و صنایع مستظرفه مسیحى؛ هنر مسیحى قبل از قرون‏وسطى: هنر صدر مسیحیت». «عصر ایمان و اقتدار کلیسایى»، «بسط حکمت و الهیات مسیحى:الهیات کاتولیک و اصالت مسائل آن جهانى در کلیساى قرون‏وسطى»، «رهبانیت و رجوع به زندگانى فقیرانه مسیح: تذکر فقر ذاتى‏بشر»، «هنر مسیحیت شرقى: بیزانس»، «هنر مسیحیت غربى: آغازقرون وسطاى هنرى»، «هنر رومانسک»، «هنر گوتیگ: پایان هنرقرون وسطاى مسیحى»، «هنر و زیبایى‏شناسى در تئولوژى توماس‏آکوئیناس» و «پایان قرون وسطى: جنگهاى صلیبى و دادگاه تفتیش ‏عقاید» عناوین فصول بخش دوم را دربرمى‏ گیرد.

نویسنده

محمد مددپور

زندگینامه دکتر محمد مددپور، متولد 1334 در شهرستان بندرانزلی، مدیر دفتر مطالعات دینی پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنر و عضو هیات علمی دانشگاه شاهد بود. وی پیش از بیست سال درحوزه مباحث نظری فلسفی و حکمت و هنر اسلامی تحقیق و تدبر نموده بود و آثار بسیاری از وی به جامانده است. مرحوم مددپور، چهار فرزند داشت که دو فرزند دختر وی دانشجو هستند و دو پسر وی، یکی چهارساله و دیگری دانش آموزی خردسال است. وی در ایام تعطیلات نوروزی در شمال کشور و درکنارجاده پس از برخورد یک دستگاه اتومبیل سواری سمند، به شدت مجروح شد و در بیمارستان جان باخت. تصاویر مراسم تشییع پیکر دکتر مددپور (آلبوم اوّل) تصاویر مراسم تشییع پیکر دکتر مددپور (آلبوم دوّم) دکتر محمّد مددپور از نگاه دیگران

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
اردوگاه اطفال

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

اتمام موجودی انبار
دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

لشکر خوبان

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام