به دنبال دماغ خیس، جلد 1

درخصلت جدی بودن با خیلی از طنزنویس‌ها اشتراک دارد. به‌‌ همان نسبت که دنیا را از دریچه خنده و شوخی می‌بیند، طنز برایش جدی است. برای همین است که کتاب‌هایش تاکنون از ۲۰ جشنواره جایزه دریافت کرده‌اند و هم..ادامه
  • قیمت: 27,000 تومان
    + -

توضیحات و مشخصات

درخصلت جدی بودن با خیلی از طنزنویس‌ها اشتراک دارد. به‌‌ همان نسبت که دنیا را از دریچه خنده و شوخی می‌بیند، طنز برایش جدی است. برای همین است که کتاب‌هایش تاکنون از ۲۰ جشنواره جایزه دریافت کرده‌اند و هم مورد استقبال مخاطبانش یعنی کودکان و نوجوانان قرار گرفته‌اند و هم مورد تایید منتقدان جدی طنز. شهرام شفیعی سال ۱۳۴۹ در تهران به دنیا آمده و جز طنزنویسی، ویراستار کتاب و مطبوعات نیز بوده است.
نمای دور:شهرام شفیعی: من به کارهای فانتزی علاقه دارم. ادبیات کودک و نوجوان ما در مقاطعی طولانی از این قضیه غافل بوده است. اما فانتزی حیطه‌ای است که مورد استقبال نوجوانان است و احتمالاً یکی از ژانرهایی است که نوجوانان را به حوزه ادبیات مرتبط می‌کند. همانطور که می‌دانید بسیاری از بزرگ‌ترین نویسندگان کودک و نوجوان دنیا که آثارشان ماندگار شده کارهای فانتزی ارائه داده‌اند و «به دنبال‌ِ دماغ‌ِ خیس» هم به‌نوعی کاری فانتزی است. تصویرسازی کتاب را دوست عزیزم آقای مکتبی انجام داده‌اند. من و آقای مکتبی خارج از عرف معمول که کتاب را به تصویرگر می‌دهند و ایشان بعد از خواندن آن را تصویرگری می‌کند و در ‌‌‌نهایت نویسنده آن را می‌بیند، عمل کرده‌ایم. خوشبختانه با توافقی که با ناشر داشتیم، زمینه‌ای فراهم شد که من و آقای مکتبی به‌طور مشترک کار را پیش ببریم و در واقع نتیجه، حاصل تعامل فکری مشترک ما است.
از کتاب:فرفره (اسبی که موقع دویدن، شلیک می‌شد) تصمیم گرفت با یک دور سریع و در جا، رو به دشت قرار بگیرد و حرکت کند؛ اما سرعت دور زدنش اینقدر زیاد بود که… «هوپ»… دوباره رو به دیوار قرار گرفت! حالا یک بار دیگر.. این بار رو به تپه‌های پشت شهر بود… «هوپ»… یک بار دیگر و این بار کلانتر و اسبش رو به دیوار چوبی هتل بودند.
– تو باید اسب شهر بازی می‌شدی… لازم نیست دور بزنی. فقط حرکت کن. مثل همه اسب‌ها برو دنبال فراری. صفحه ۳۵
از همین قلم:خیمه خاموش (سوره‏ مهر) عشق خامه‌ای (سوره‏ مهر) آن سفیدی (سوره‏ مهر) آن‌ها از آتش نمی‌ترسند (قدیانی) خاله عروسک من (قدیانی) گرگ و هفت بزغاله و ۱۰ افسانه دیگر (افق) بابای من قشنگ است (پیدایش) دیوهای دماغ دراز (افق) و …

«به دنبال دماغ خیس» اولین تجربه شهرام شفیعی در مجموعه «قصه‌های غرب وحشی» است که با تصویرگری رضا مکتبی همراه شده است؛ قصه‌هایی که تمام ویژگی‌های دنیای وسترن را از قبیل گاو چران‌ها، سرقت، تیراندازی، تقابل خیر و شر و تصاحب زمین به تصویر می‌کشد. به جز کلانتر که شخصیت اصلی داستان‌های اوست، دیگر شخصیت‌های ثابت قصه‌های شفیعی عبارتند ازپروفسور (کلانتر بازنشسته‌ای که هنوز توی ننوی زمان بچگی‌اش می‌خوابد)، مادربزرگ کلانتر (محکوم به حبس ابد افتخاری به خاطر یک عمر خلافکاری)، فرفره (اسب تیزروی کلانتر که می‌تواند در جا روی یک پا دور بزند)، قوز بزرگ (ثروتمند‌ترین گربه شهر و مالک مؤسسه خدمات کفن و دفن) و برادرش قوز کوچک. شفیعی در اولین داستانش، موضوع گم شدن نوه یک گاودار ثروتمند و ماموریت کلانتر برای پیدا کردن او را دستمایه کارش قرار داده است. ماجرایی که با ورود مادربزرگ به طمع سرکیسه کردن پیرمرد گاودار و همکاری او با راهزن‌ها برای پیدا کردن یک نوه تقلبی، به گره‌افکنی و گره‌گشایی‌های طنازانه‌ای منجر می‌شود. «به دنبال دماغ خیس» به عنوان کتاب اول از مجموعه «قصه‌های غرب وحشی»، نشانگر سبک و سیاق نویسنده در پرداخت قصه‌ای کمیک، به‌کارگیری شوخی‌های چند لایه و عمیق و نوع نگاه هوشمندانه و غیرسطحی او به طنز است.

مشخصات

  • شابک:

    9789645061431

  • نویسنده:

    شهرام شفیعی،

پدیدآورندگان

کلیدواژه‌ها:

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد