ورود

عکس پشه ای

نویسنده: سیدسعید موسوی

مجموعه داستانهای کودکانه باموضوعات مختلف است که برای شخصیتی به نام «سعیدو» دردوران کودکی اتفاق می افتدو در واقع برای « سعیدو »بعضی تجربیات به وجود می آید که کم کم او نسبت به محیطش آشنایی پیدا می کند.این کتاب از6داستان مختلف با عناوین «عکس پشه ای»،«در راه مدرسه»،«کیف»،«درخت»،«باغچه»تشکیل شده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 0-252-175-600-978

تعداد صفحات 68

نوبت چاپ دوم

سال چاپ اول

قطع کتاب جیبی

  کودکی یعنی تجربه بازیگوشانه زندگی. بچه‌ها زندگی را در رهایی و سرخوشی می‌آموزند و «سعیدو»، قهرمان قصه «عکس پشه‌ای»، یکی از‌‌ همان کودکانی است که میل دویدن روی لبه جوی و پریدن به هوا و لمس شانه‌های درخت را دارد و از مدرسه بیزار است. چرا که مدرسه ساحت نظم دادن به زندگی و آموختن در قالب همین نظم است. نویسنده در داستان «عکس پشه‌ای»، سعیدو را آزاد می‌گذارد تا از جزء به جزء پیرامونش بیاموزد. آنجا که شاخه خشکیده درختی را با خود به خانه می‌برد و در باغچه می‌کارد، آنجا که شیوه‌های مختلفی را برای ماهیگیری می‌آموزد و آنجا که از شیوه نادرست پس‌انداز پول‌هایش، به کشف بهترین گزینه می‌رسد. «عکس پشه‌ای» روایتی از میل کودکانه برای آموختن از طبیعت است و در جست‌وجوی درک صحیح از شیوه درست آموزش به کودکان. اگرچه نویسنده راه خیال سعیدو را باز می‌گذارد و به او اجازه می‌دهد که معماهای ذهنی‌اش را در طبیعت کشف کند، اما در کنار این تمایلات، مدرسه رفتن را نیز برای او مثل دویدن در پی گربه‌ها و کبوتر‌ها، ساده و دوست‌داشتنی می‌کند. «عکس پشه‌ای» در کنار توجه به اهمیت آموزش در مدرسه، ستایشگر زندگی است. تصویرگری‌های ملیکا سعیدا هم بر جذابیت این کتاب افزوده است. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

سیدسعید موسوی

زندگینامه

سید سعید موسوی 1342 در خرمشهر متولد شد. وی با آغازجنگ تحمیلی، همراه خانواده به مشهد مهاجرت کرد. در سال 1376 از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه فارغ‌التحصیل شد. موسوی در جلسات نقد و آموزش داستان شرکت میکرد و توانست سال 1376 اولین داستان بلند خود را تحت عنوان "بازگشت از تاریکی" به چاپ برساند.

 

از سال1376 به مدت 9 سال مسئول گروه قصه حوزه هنری خراسان رضوی شد، داوری جشنواره‌های استانی و کشوری در حوزه‌های دانش آموزی، دانشجویی، آزاد و دفاع مقدس ،کارشناس داستان و خاطره بیناد حفظ آثار خراسان رضوی، عضویت در هیئت "تالیف و تدوین بنیاد شهید" خراسان رضوی، تدرس ادبیات داستانی در ارشاد خراسان رضوی، "بازرس و داور داستان کوتاه" در جشنواره امام رضا و ریاست انجمن ادبیات داستان خراسان رضوی در کارنامه او ثبت شده است.

وی هم اکنون جلسات آموزش داستان نویسی در مجتمع اما رضا را به عهده دارد. موسوی برگزیده بهترین کتاب سال دفاع مقدس در حوزه زندگینامه غیرداستانی در یازدهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس و پیشکسوت داستان در سال 1391 است.


ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
چراغ های روشن شهر

لشکر خوبان

راز نگین سرخ

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

فرنگیس

مهناز فتاحی

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

عصرهای کریسکان

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی