ورود

شبیه اسماعیل

نویسنده: اسماعیل محمدپور

شبیه اسماعیل مجموعه شعری است زیبا در سه قالب سپید، رباعی و غزل. مضامین اشعار مذهبی، سیاسی، اجتماعی و عارفانه و عاشقانه است. در اشعار سپید، اسماعیل محمدپور بیشتر به مشکلات اجتماعی جامعه می‌پردازد.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 6-310-506-964-978

تعداد صفحات 116

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

  شبیه اسماعیل مجموعه شعری است زیبا در سه قالب سپید، رباعی و غزل. مضامین اشعار مذهبی، سیاسی، اجتماعی و عارفانه و عاشقانه است. در اشعار سپید، اسماعیل محمدپور بیشتر به مشکلات اجتماعی جامعه می‌پردازد. در بخش بعدی با عنوان «یک چند سبد سیب» رباعیات بسیار زیبایی در قالبی ساده که مضامین بیشتر مذهبی و عارفانه و عاشقانه است، عرضه می‌شود. در این رباعیات شاعر به زیبایی تمام انتظار ظهور یگانه منجی‌اش، مصیبت‌های خاندان پیامبر از جمله حضرت زینب(س) و دستان قلم‌شده حضرت عباس و یاد امام راحل(قدس) و... را به تصویر می‌کشد. در بخش پایانی این مجموعه نیز غزلیاتی نغز به نظم کشیده می‌شود. سخاوت نگاه امام خمینی، شخصیت‌های سیاسی قبل از انقلاب انتظار فرج و... به نظم کشیده می‌شود. نظرات دیگران در مورد کتاب نوشتم که رباعی «ندبه»‌اش را پشت کتاب بیاورید، نوشتم که این «حرف اضافة» او یک شعر سپید تمام‌عیار است. چقدر شعر، چقدر شاعر، چقدر مقدمه، چقدر کتاب، چقدر نام... از آن همه یکی «سلمان» شد برادرم! و یکی همین شبیه اسماعیل می‌شود، پسر‌عموی تنی سلمان، پسر‌عموی تنی شعر، پسر‌عموی اندوه من. اگر همین شبیه اسماعیل یک اتفاق تازه نباشد، یک آغاز باشکوه است. و دست‌‌مریزاد به اسماعیل، فرزند برومند جنگل گیلان. (علیرضا قزوه، شهریور ١٣٨٥) گزیده متن «هرچند نفسی نمانده تا برگردیم با این دل منتظر کجا برگردیم با ندبة ما نیامدی، حرفی نیست یک جمعه تو گریه کن، که ما برگردیم» لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

اسماعیل محمدپور

زندگینامه

اسماعیل محمد پور در سال 1358 در لاهیجان متولد شد.  او مهندس منابع طبیعی(گرایش شیلات) و کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی(گرایش ادبیات مقاومت) را در دانشگاه شاهد به پایان رسانده است. شاعر «شبیه اسماعیل» ما را به یاد «همصدا با حلق اسماعیل» مجموعه شعر زنده یاد «سیدحسن حسینی» میاندازد که به روح پرفتوحش فاتحه ای بفرستیم و اما اسماعیل محمدپور شاعر جوان و آگاهی است که در حوزه مقاله و نقد ادبی آثار ارزندهای را تاکنون ارائه کرده و در شعر نیز نام آشناست. در فصل شعر سپید «محمدپور» با «حرف اضافه» دغدغه مردمی را پیش رو دارد و با تاثیر از شعر «باز باران، با ترانه» اثر مانای گلچین معانی می خواهد این پیام را القا کند بایستی برای هر حرکتی فکر کرد آنگاه به تماشای اندیشههای ناب نشست.

کتاب های مرتبط
همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

ضربت متقابل

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

کالک های خاکی

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری