ورود

ریاح

نویسنده: جلال توکلی

این داستان درباره چگونگى نفوذ یهودیان در کشور فلسطین‏ با استناد به دستنوشته‏ هاى یک رزمنده مسلمان فلسطینى است.ماجراى داستان درباره پسرى است بنام اسماعیل که با خانواده‏ اش ‏در مزرعه ‏اى در فلسطین زندگى مى‏کنند. او...

ناشر سوره مهر

شمارگان 1250

شابک 978-600-03-3274-7

تعداد صفحات 143

نوبت چاپ چاپ دوم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

این داستان درباره چگونگى نفوذ یهودیان در کشور فلسطین‏ با استناد به دستنوشته ‏هاى یک رزمنده مسلمان فلسطینى است.ماجراى داستان درباره پسرى است بنام اسماعیل که با خانواده ‏اش ‏در مزرعه ‏اى در فلسطین زندگى مى‏ کنند. او در قالب خاطراتش ‏مواردى چون چگونگى نفوذ عوامل بیگانه و یهودى‏ ها بعنوان کارگر در مزارع فلسطینى ‏ها، سرگذشت پسرى به نام ریاح که والدینش را ازدست داده است، آغاز ادعاى مالکیت یهودیان بر فلسطین با تکیه برآیات تورات، تلاش دشمنان براى بیرون کردن وى و خانواده ‏اش ازفلسطین، به آتش کشیدن خرمن مزرعه، فروش تکه‏ اى از مزرعه به‏ کارگر یهودى جهت تأمین مخارج بیمارستان فرزند خانواده،آتش ‏زدن درخت زیتون مزرعه توسط یهودى‏ ها و فوت پدر، خروج ‏ارتش انگلیس از فلسطین، شورش صهیونیست‏ ها در سال 1948 و قتل عام اعراب و آوارگى اعراب در اردوگاه ها را بیان کرده است.

نویسنده

جلال توکلی

زندگینامه

در سال 1348 در شمیران تهران متولد، تا دومین سال دوره راهنمایی در تهران و از آن پس تاکنون در یزد به‌سر می‌برد. تحصیلاتش را تا سطح کاردانی مرمت آثار تاریخی دنبال کرده و به‌عنوان مدیر پاسداران میراث فرهنگی مشغول فعالیت است. همچنین با حوزه هنری تهران و یزد همکاری دارد و درحوزه هنری یزد مسئول بخش ادبی قصه می‌باشد. از میان آثار او مجموعه داستان آن خال برگزیده نهمین دوره کتاب کودک کانون و کتاب ریاح که اولین رمان فارسی در مورد فلسطین است از طرف انجمن قلم برگزیده شد. او همچنین هنرجوی نمونه پیک قصه‌نویسی و از سوی انجمن سینمای جوان به‌عنوان نفر اول فیلمنامه‌نویسی کوتاه در یزد شناخته شده است.

 

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

اردوگاه اطفال

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

لشکر خوبان

اتمام موجودی انبار
زندان الرشید