ورود

آن سوی مه (پالتویی)

نویسنده: داریوش عابدی

کتاب با 8 داستان حال و هوای جنگ، تاثیر آن برزندگی افراد و موقعیت آن‌ها در روزهای جنگ و فضای روزهای پیروزی انقلاب را به تصویر کشیده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-783-8

تعداد صفحات 152

نوبت چاپ دوم

سال چاپ اول

قطع کتاب پالتویی

کتاب های دیگر نویسنده

  کتاب «آن سوی مه»، با 8 داستان درباره انقلاب و جنگ به قلم داریوش عابدی است که چاپ اول آن در سال 68 و چاپ دوم آن در سال 88 منتشر شده است.داستان های این مجموعه در فاصله سال‌های 62 تا 65 توسط داریوش عابدی نوشته شده‌اند. «آن سوی مه»، «بمباران»، «بابا بزرگ خوب من»، «خط»، « ورقه استخدامی» ، «جاش» ، «موش» و «اسیر»، عنوان داستان‌های این مجموعه‌ است. حال و هوای جنگ، تاثیر آن بر زندگی افراد و موقعیت آن‌ها در روزهای جنگ، فضای مشترک بسیاری از این داستان‌هاست. «ورقه استخدامی»، تنها داستان مجموعه «آن سوی مه» است که فضای روزهای پیروزی انقلاب را به تصویر کشیده است. این کتاب در نخستین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس برگزیده شد. گزیده متن: پنج سال چشم بسته به کشتار و غارت روستائیان پرداخته و به بهانه مبارزه با انقلاب ، هر مخالفی را کشته و خانه اش را سوزانده بود ؛ تا اینکه در کمینی که چند ماه پیش پاسداران و پیش مرگان به آن ها زده بودند ، به خود آمد.تمامی دوستانش و آنهایی که پنج سال دوشادوش هم جنگیده بودند و پشتشان به پشت هم گرم بود ، در آن کمین ، کشته شده بودند. ناگهان احساس کرد که دیگر تکیه گاهی ندارد؛ هم ، دوستانش را از دست داده بود و هم مردم را . نمی خواست مانند آنها کشته شود. تازه میل زنده ماندن در او زنده شده بود ، ولی مگر چند سال دیگر می توانست در میان کوه ها زندگی کند!پیری هم داشت رمقش را می گرفت و او عصایی برایش نداشت. صفحه 86 لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

داریوش عابدی

زندگینامه

عابدی در سال 1336 در استان مازندران متولد شد. از جمله فعالیتهای او در زمینه نویسندگی می‌توان به همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واحد ادبیات حوزه هنری، نشریات هنرجویان پیک قصه‌نویسی حوزه هنری (از شماره 11 به بعد) اشاره کرد. همچنین وی مسئولیت مرکز آفرینشهای ادبی کانون پرورش فکری استان مازندران و مسئولیت چاپ و انتشار گاهنامه‌های داستان حوزه هنری از شماره 11 به بعد را بر عهده داشته است. از این نویسنده کتابهای مختلفی چاپ و منتشر شده است و داستان «آن سوی مه» بارها جوایز متعددی را نصیب وی کرده است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
فرنگیس

مهناز فتاحی

چراغ های روشن شهر

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

اتمام موجودی انبار
عصرهای کریسکان

آن بیست و سه نفر

راز نگین سرخ

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده