ورود

بارش خورشید

نویسنده: مرتضی نوربخش

مجموعه شعر «بارش خورشید» توسط مرتضی نوربخش سروده شده است. این مجموعه، دو بخش «آغاز آفتاب» و «تا آفتاب فردا» را در برمی‌گیرد که اولی، شعرهای دهه اول انقلاب را شامل می‌شود و دومی در برگیرنده شعرهای دهه دوم انقلاب است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2200

شابک 1-286-506-964-978

تعداد صفحات 75

نوبت چاپ اول: 1386

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

مجموعه شعر «بارش خورشید» توسط مرتضی نوربخش سروده شده است. این مجموعه، دو بخش «آغاز آفتاب» و «تا آفتاب فردا» را در برمی‌گیرد که اولی، شعرهای دهه اول انقلاب را شامل می‌شود و دومی در برگیرنده شعرهای دهه دوم انقلاب است. شاعر در این کتاب، مضامین اجتماعی و مذهبی را برای سرودن شعر برگزیده است. از موضوعات مطرح شده در کتاب می‌توان به ورود امام‌خمینی‌(ره) به میهن اسلامی، شهیدان، امام زمان(عج)، جنگ تحمیلی و مظلومیت مردم ایران، حضرت محمد(ص)، امام حسین(ع)، میرزا کوچک‌خان، در سوگ امام‌خمینی(ره)، در سوگ مولای‌علی(ع) و مسلمانان بوسنی و هرزگوین اشاره کرد. «سبدهای باران»، «میراث رسولان»، «استجابت»، «تنهایی زمین، «مرگ دریا» و «میعاد خورشید» برخی از عناوین اشعار موجود در کتاب است. از این نویسنده، کتاب‌هایی مانند «باغ‌های نارون» و «گزیده ادبیات معاصر» نیز منتشر شده است. «بارش خورشید»، 76 صفحه دارد و در قطع رقعی انتشار یافته است.

نویسنده

مرتضی نوربخش

زندگینامه

مرتضی نوربخش در چهارم اردیبهشت ماه 1342 در لنگرود به دنیا آمد. دوران کودکی و تحصیلات را در همان جا گذراند و در سال 1359 دیپلم گرفت. رویکرد او به شعر به دوران نوجوانی بازمی گردد که هم زمان با شروع جنگ تحمیلی است. شعرهای «نوربخش» تا کنون به صورت پراکنده در اکثر نشریات و جنگها و مجموعه شعرهای گردآوری شده ویژه دفاع مقدس، انتشار یافته است. وی از سال 1365 در کرج اقامت داشت و دبیر آموزش و پرورش آن جاست. او از آغاز فعالیت خود تا این زمان، در بسیاری از همایشهای شعر دفاع مقدس و شبهای شعر و مقامت حضور داشته است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

اتمام موجودی انبار
عصرهای کریسکان

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

کالک های خاکی

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام