ورود

آنا هنوز هم می‌خندد

نویسنده: اکبر صحرایی

اگر فرصت خواندن تمام داستان‌ها را نداشتید؛ می‌توانید از هر جای کتاب قطعه داستانی را انتخاب کرده بخوانید. اگر همه داستان‌ها را خواندید، با چیدن داستان‌ها کنار هم به لذت دومی دست پیدا کنید! «آنا هنوز هم می‌خندد» مجموعة داستان کوتاه جنگ است که علاوه برمقولة ‌جنگ به دغدغه‌ها و مسائل خانوادة رزمندگان پس از جنگ هم توجه دارد. لایه‌هایی از طنز در داستان دیده می‌شود که کتاب را هم برای بزرگسالان و هم نوجوانان لذت بخش می‌کند.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-339-7

تعداد صفحات 128

نوبت چاپ ششم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

 

 «آنا هنوز هم می‌خندد»، کتابی مشتمل بر 44 داستان کوتاه است. هریک از داستان‌های این کتاب، مستقل‌اند و به خودی خود یک داستان کامل محسوب می‌شوند اما بافت درونی اثر به نحوی است که هر کدام از داستان‏ها به عنوان جزئی از پیکره‏ کلی کتاب نیز کارکرد داشته و در مجموع یک داستان بلند را تشکیل می‌دهند. به قول نویسنده: «اگر فرصت خواندن تمام داستان‌ها را نداشتید؛ می‌توانید از هرجای کتاب، قطعه داستانی را انتخاب کنید و بخوانید. اگر فرصت خواندن همه داستان‌ها را پیدا کردید؛ شاید با چیدن داستان‌ها کنار هم، به لذت دومی هم دست پیدا کنید.»
صحرایی در این کتاب نگاهی نو و متفاوت به مضمون جنگ و تبعات گسترده آن دارد. شیوه روایت و نثر پیراسته او هر داستان را تا سطح تجربه‏ای درونی و لذت‏بخش برای مخاطبان ارتقاء می‏دهد. استفاده هنرمندانه مولف از تکنیک‏های روایی و شگردهای داستانی مدرن آنها را از چشم خوانندگان عادی کتاب پنهان نگه می‏دارد. در واقع هر کدام از داستان‌های چهل و چهارگانه این کتاب به صورت برشی کوتاه و مقطعی از جنگ است که بی‏هیچ حشو و زوایدی مخاطب را با اصل ماجرا درگیر می‏کند و همین ویژگی سبب غافلگیری مخاطبان می‏شود.

نویسنده

اکبر صحرایی

اکبر صحرایی:
متولد 1339، نويسنده و مستند نگار
کتاب های نویسنده:
فرار به جابلقا
بمب کلاغی (دار و دسته دار علی)
خمپاره های نقلی (دار و دسته دارعلی)
مین سوسکی(دار و دسته دار علی جلد 5)
تویوتای خرگوشی
گردان بلدرچین
حافظ هفت
برانکارد دربستی
آنا هنوز هم می‌خندد
آمبولانس شتری

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

فرنگیس

مهناز فتاحی

آن بیست و سه نفر

زندان الرشید

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

لشکر خوبان