ورود

رنگ زندگی

نویسنده: احمد زرهانی

جریان یک انتخابات و دو طیف عمدة حاضر درآن با مایه‌هایی از اغراق و طنز. یکی سنتی، مایه‌دار و آخرِ حجره‌داری و بازار و در مقابلش طیفی مدرن، سرمایه‌دار و ختم‌ِ خصوصی سازی و اقتصاد بازار آزاد! خواندنش برای علاقه‌مندان به کار سیاسی و به ویژه سیاسی کاری از نان‌ِ شب واجب‌تر است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 1-146-506-964-978

تعداد صفحات 96

نوبت چاپ دوم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

سیاست چهره‌ای عبوس و خشک دارد، اما وقتی در داستانی به طنز گرفته می‌شود، شکل و شمایلش تغییر می‌کند و می‌تواند دستمایه‌ای باشد برای قصه‌ای جذاب و خواندنی؛ این اتفاقی است که در«رنگ زندگی»روی داده است. سیداحمد زرهانی در رمان خود ماجرای زن و شوهری را روایت می‌کند که زن، رویاهای بلندپروازانه‌ای در سر دارد و همسر خود سعید را وادار می‌کند  که وارد فضای انتخابات بشود. ایام انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و آقای الکساندری به عنوان نماینده تکنوکرات‌ها با آقای اسکندری به عنوان نماینده طیف سنتی رقابتی سخت را آغاز کرده‌اند. سعید با ترفند‌ها و تردستی‌های زنش منیژه در ستاد هر دو رقیب  نفوذ می‌کند؛ البته با دو نوع پوشش و رفتار و گفتار کاملا متفاوت! بعد، منیژه دو تا از دوستانش را وارد ستاد انتخاباتی الکساندری و اسکندری می‌کند که تبلیغات و جنگ روانی به راه بیندازند. اما ربوده شدن دو تن از اعضای ستاد اسکندری به ماجرا ابعاد  پیچیده‌ای می‌دهد. در داستان تمثیلی و طنزآلود زرهانی، بازار شب‌نامه‌ها و تهمت‌ها و ریاکاری هم داغ است  وهمه چیز را درهاله‌ای از ابهام فرو برده است. اما پایان «رنگ زندگی» درست خلاف همه پیش‌بینی‌های سعید و مخاطبان است و او با توطئه‌ای غریب از سوی همسرش رو‌به رو می‌شود که تنها باید آن را خواند و از فراست نویسنده در چیدن چنین تمهیدی لذت برد

نویسنده

احمد زرهانی

زندگینامه

سید احمد زرهانی متولد ۱۳۳۲ در شهرستان دزفول است. او دوران تحصیل متوسطه خود را در دزفول به پایان رساند. پس از اتمام دوران سربازی و فارغ التحصیلی از دانشسرای اهواز به عنوان معلم در دبیرستانهای دزفول مشغول به کار شد. وی در سالهای پیش از انقلاب به فعالیت علیه رژیم پهلوی پرداخت و به ساماندهی گروههای چریکی و مبارزاتی مشغول شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ،از طرف مردم دزفول به عنوان اولین نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. او در سال ۱۳۵۹ ازدواج کرده و دارای چهار فرزند است. سپس برای سالهای متمادی او در آموزش و پرورش معاونتهای عالی داشته و سپس معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان حج و زیارت بوده است. او هم اکنون ضمن تدریس و پژوهش در دانشگاه مذاهب اسلامی معاونت آن را عهده دار است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
سحرگاهان همافران اعدام می شوند

نادر ابراهیمی

فریادهای خاموش جلد دوم

عماد افروغ

گاهی کنیزان

تربیت به کمک نمایش و تئاتر

سلفژ موسیقی ایران

نستوه رمضانی

ارتباط ایرانی

گذر از خارزار

سمیرا اصلان پور

ما برگزیدگان

محمدرضا سرشار

گلوله های داغ

رضا کشمیری

مجموعه آثار نقاشی کاظم چلیپا

کاظم چلیپا

کتاب های پیشنهادی ما
پاره‌هایی از آنچه اتفاق افتاد - جلد دوم

مرتضی سرهنگی

مثل همیشه ای کاش

عزت الله الوندی

بچه سر راهی (مجموعه شکرستان )

وحید پور افتخاری

گربه لنگ دراز

جمعی از نویسندگان

لب خط قرمز

اسماعیل امینی

خوشاسرو

فاطمه وفایی زاده

نیمکت‏ هاى سوخته - جلد دوم

جعفر کاظمى

توفان سرخ

عبدالرسول رضاگاه

مادر ما ، زمین

عبدالله مقدمی

بچه های مسجد (6) (نمایشنامه )

گروه نویسندگان

مشتریانی که این کتاب را خریده اند، کتاب های زیر را مطالعه کردند
برادر گمشده (مجموعه شکرستان)

لیلا معظمی

روز شمار انقلاب اسلامی - جلد یازدهم

میرزا باقر علیان نژاد

دایره زنگی

حمیدرضا شاه آبادی

تکرار یک تنهایی

محمدعلی صمدی

عزیز کرده

مرضیه نظرلو

خاک عشق

فاطمه ابراهیمی و فریبا شادمهر

پسری که کلاغ شد

محمد کاظم مزینانی

یک روز خوب

مازیار حاتمی

پیچ انگیزه

احسان احمدی

دخترها بابایی اند

بهزاد دانشگر