دلنوشته‌هایی برای فرمانده

13 اسفند 1401

کتاب «شاید پیش از اذان صبح»؛ خاطرات و دلنوشته‌های احمد یوسف‌زاده، از رزمندگان دوران دفاع‌مقدس و نویسنده کتاب‌های «آن بیست و سه نفر» و «اردوگاه اطفال» از شهید قاسم سلیمانی را شامل می‌شود که از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است. یوسف‌زاده در ابتدای کتاب با عرض ارادت به فرمانده‌اش در زمان دفاع‌مقدس اینگونه […]

کتاب «شاید پیش از اذان صبح»؛ خاطرات و دلنوشته‌های احمد یوسف‌زاده، از رزمندگان دوران دفاع‌مقدس و نویسنده کتاب‌های «آن بیست و سه نفر» و «اردوگاه اطفال» از شهید قاسم سلیمانی را شامل می‌شود که از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است. یوسف‌زاده در ابتدای کتاب با عرض ارادت به فرمانده‌اش در زمان دفاع‌مقدس اینگونه نوشته است: «سال‌هایی که می‌جنگید، دعای خیر و نگاه ترسانم دنبالش بود که جانش از بلا دور باشد. خودش اما، نگاهش جایی دیگر بود و سرانجام خداوند او را که می‌جنگید، بر ما که نشسته بودیم با پاداش شهادت برتری داد.» یوسف‌زاده با مخاطب قرار دادن حاج قاسم دلنوشته‌ها و خاطرات سال‌های دور و نزدیک را با او مرور می‌کند. در این روایت‌ها مطالبی خواندنی از شیوه سلوک و زندگی و فرماندهی شهیدسلیمانی پیش روی مخاطب قرار می‌گیرد.
این نویسنده اهل کرمان است و بیش از 8سال دوران نوجوانی‌اش را در اسارتگاه‌های عراق گذرانده است. متولد 44است و خودش می‌گوید در سن نوجوانی از بسیجی‌های حاج‌قاسم سلیمانی بوده، وقتی سردار او و چند نفر از نوجوانان را از صف بیرون می‌کشد تا به پادگان برگرداند، از دستش فرار می‌کنند و به شکل پنهانی خود را به اهواز می‌رسانند. یوسف‌زاده می‌گوید: «سردار سلیمانی آن زمان خودش 25سالش بود و می‌‌گفت شما خیلی جوان هستید و ممکن است به اسارت در‌بیایید و شکنجه شوید. بهتر است در پادگان بمانید.»
یوسف‌زاده از روزی که سردار به شکل سرزده به پشت صحنه فیلم «23نفر» رفته بود می‌گوید: «سردار قول داده بود پشت صحنه فیلم بیاید اما بعد از چند ما سرزده آمد. حتی آقای جعفری(کارگردان) هم خبر نداشت.» ناگفته نماند کتاب «آن بیست‌و‌سه ‌نفر» را سیدمهدی جعفری مقابل دوربین برد تا خاطرات 23نفر در تصویر هم زنده بماند.

آخرین مطالب

 • سوره مهر کوهسنگی افتتاح شد

  25 اسفند 1401

 • پویش کتابخوانی کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» تمدید شد

  23 اسفند 1401

 • کتاب «سخت شیرین» منتشر شد

  22 اسفند 1401

 • اعطای نشان درجه یک هنری به قادر طهماسبی

  15 بهمن 1401

 • رمزگشایی از کتاب «الهی نامه» عطار

  15 دی 1401

 • فروشگاه شماره یک، تهران، میدان انقلاب

  15 دی 1401

 • فروشگاه و کافه کتاب سوره مهر؛ تهران، خیابان سمیه

  14 دی 1401

 • «زندان در زندان» در نشست پاورقی نقد و بررسی می‌شود

  21 اسفند 1401

ثبت نظر و نظرات

اولین نفری باش که نظرش منتشر میشه

مطالب مرتبط

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد