انتشار کتابی درباره قصه‌های ادبیات شفاهی با رویکرد بازی و نمایش

10 اسفند 1401

تهران- ایرنا- کتاب «قصه، بازی، نمایش» به نویسندگی علی خانجانی، بهنوش بساک‌کاظمی و طاهره گرمسیری درباره قصه‌های معروف ادبیات شفاهی ایران زمین با سه رویکرد روایت، بازی و نمایش است که از انتشارات سوره مهر منتشر شده است. به گزارش ایرنا از ایران تئاتر، کتاب قصه، بازی، نمایش به نویسندگی علی خانجانی با همراهی بهنوش بساک‌کاظمی و طاهره گرمسیری در انتشارات […]

تهران- ایرنا- کتاب «قصه، بازی، نمایش» به نویسندگی علی خانجانی، بهنوش بساک‌کاظمی و طاهره گرمسیری درباره قصه‌های معروف ادبیات شفاهی ایران زمین با سه رویکرد روایت، بازی و نمایش است که از انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

به گزارش ایرنا از ایران تئاتر، کتاب قصه، بازی، نمایش به نویسندگی علی خانجانی با همراهی بهنوش بساک‌کاظمی و طاهره گرمسیری در انتشارات سوره مهر منتشر و در دسترس عموم قرار گرفته است.

علی خانجانی متولد سال ۱۳۴۷، نویسنده ایرانی است. تدریس در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاهی، همکاری در سمت مربی، کارشناس و مدیر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، طراحی و نویسندگی برنامه‌ مرتبط با مخاطب کودک و نوجوان در رادیو و تلویزیون، مشارکت در شکل‌گیری و برپایی نخستین جشنواره قصه‌گویی و حضور در آن تاکنون، طراحی، تاسیس و مدیریت مرکز پژوهش و ترویج قصه‌های ایرانی و برپایی کارگاه‌های آموزش قصه‌گویی از جمله فعالیت‌های خانجانی محسوب می‌شوند.

در پشت جلد این کتاب آمده است: «در مجموعه «قصه، بازی، نمایش» تلاش می‌شود قصه‌های معروف ادبیات شفاهی ایران زمین با سه رویکرد روایت، بازی و نمایش به اولیای محترم تربیتی تقدیم شود.

در انتخاب قصه‌ها تلاش شده انواع افسانه‌ها اعم از حیوانات، در بخش تمثیلی و استعاری و نیز افسانه‌های واقع گرا وجود داشته باشد و با نثری روایی و مناسب برای قصه‌گویی ارائه شود تا مخاطبان بسته به گروه سنی مخاطب و صلاح‌دید آموزشی تربیتی خود، دست به انتخاب بزنند.

در طراحی بازی‌ها تلاش شده بازی‌ها با یکی از شاکله‌های قصه مثل موضوع، شخصیت، درون مایه یا پیام برخاسته از آن‌ها ارتباط داشته باشد.

همچنین، سعی بر این بوده که انواع بازی‌های، قدرتی، مهارتی، فکری، کلامی، هیجانی و بخت آزمایی مدنظر باشد. نمایشنامه‌ها نیز با عنایت به موضوع و محتوای قصه‌ها تنظیم شده و پیشنهادهایی نیز برای اجرای بهتر به مخاطب ارائه شده است.»

کتاب «قصه، بازی، نمایش» در ۲۳۲ صفحه با قطع رقعی از انتشارت سوره مهر منتشر شده است.

آخرین مطالب

 • سوره مهر کوهسنگی افتتاح شد

  25 اسفند 1401

 • پویش کتابخوانی کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» تمدید شد

  23 اسفند 1401

 • کتاب «سخت شیرین» منتشر شد

  22 اسفند 1401

 • اعطای نشان درجه یک هنری به قادر طهماسبی

  15 بهمن 1401

 • رمزگشایی از کتاب «الهی نامه» عطار

  15 دی 1401

 • فروشگاه شماره یک، تهران، میدان انقلاب

  15 دی 1401

 • فروشگاه و کافه کتاب سوره مهر؛ تهران، خیابان سمیه

  14 دی 1401

 • «زندان در زندان» در نشست پاورقی نقد و بررسی می‌شود

  21 اسفند 1401

ثبت نظر و نظرات

اولین نفری باش که نظرش منتشر میشه

مطالب مرتبط

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد